راهبرد پردازش متین
طراحی سایت آموزشی در وردپرس
 1. Home
 2. /
 3. وبلاگ
 4. /
 5. طراحی سایت
 6. /
 7. طراحی سایت آموزشی در…
طراحی سایت آموزشی در وردپرس
طراحی سایت آموزشی در وردپرس

آنچه در این مقاله میخوانیم

زمان مطالعه: 7 دقیقه

ساخت یک سایت وردپرس برای آموزش الکترونیکی: نکات و بهترین روش ها برای سازندگان دوره

آیا شما یک سازنده دوره هستید که به دنبال ساخت یک سایت آموزش الکترونیکی در وردپرس هستید؟ شاید یک توسعه‌دهنده یا بازاریاب دیجیتال هستید که با مربیانی که نیاز به یک پلتفرم محکم و قابل اعتماد دارند کار می‌کند؟ در هر صورت، با افزایش تقاضا برای آموزش آنلاین، یک سایت آموزش الکترونیکی با طراحی خوب و بهینه ضروری است. به همین دلیل است که در این پست، نکات و بهترین روش‌ها را برای ایجاد یک سایت وردپرسی برای آموزش الکترونیکی به اشتراک می‌گذاریم که به شما کمک می‌کند به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید و یادگیری آنها را ساده کنید و در عین حال تأثیر خود را به حداکثر برسانید. 

از برنامه ریزی سایت خود و ایجاد محتوای دوره های جذاب گرفته تا طراحی سایت و بهینه سازی آن برای سئو، همه چیزهایی را که برای ساختن یک سایت آموزش الکترونیکی موفق در وردپرس نیاز دارید، پوشش خواهیم داد.

ما معتقدیم طراحی با وردرپرس بهتر از کد نویسی است و بهترین ابزار برای طراحی سایت است.

چرا وردپرس برای ساخت سایت های آموزش الکترونیکی عالی است؟

چندین دلیل کلیدی وجود دارد. وردپرس بسیار منعطف و قابل تنظیم است، هزاران تم و افزونه در اختیار شما دارد و ابزاری مناسب برای ساخت سایت آموزش الکترونیکی متناسب با نیازهای آموزشی شما است. از فهرست‌ها گرفته تا آزمون‌ها، انجمن‌ها تا عناصر چندرسانه‌ای تا هر چیزی که شما درنظر دارید، و وردپرس آن را دارد، و باعث می‌شود دانش‌آموزان شما بسیار جالب‌تر و آسان‌تر درگیر درس‌های شما شوند.

علاوه بر این، استفاده و مدیریت وردپرس آسان است، حتی اگر شما آنقدرها از فناوری آگاه نباشید. همانطور که اغلب می گویم: اگر می دانید چگونه از اسناد Word استفاده کنید، مطمئناً نحوه استفاده از سایت های وردپرس را خواهید دانست! 

آخرین اما نه کم اهمیت ترین دلیل اینست که، وردپرس به دلیل فراوانی افزونه های مفید (مانند Yoast، Rank Math، All in one SEO)، سرعت بارگذاری سریع و کد تمیز آن، پلتفرمی بسیار سئو پسند است. که به بهبود سئوی سایت ما کمک می کند.

یک سایت آموزش الکترونیکی خوب بر روی شرکت‌کننده متمرکز است، اطمینان حاصل می‌کند که محتوا جذاب، ارزشمند و آسان برای تعامل است و به طور کلی تجربه‌ای دلپذیر و جذاب را ارائه می‌دهد.

با دانستن اینکه زمان ایجاد یک سایت آموزش الکترونیکی برجسته در وردپرس فرا رسیده است. ممکن است بپرسید چگونه؟ 

سایت آموزش الکترونیکی خود را برنامه ریزی کنید

یکی از همکاران عزیزم زمانی گفت: همه چیز از یک ایده شروع می شود. و حق داشت. ایده در این سناریو این است که سایت آموزش الکترونیکی خود را تا آخرین جزئیات برنامه ریزی کنید. به این معنی که، از مخاطبان هدف گرفته تا جایگاه یادگیری شما، توسعه استراتژی محتوا، تعریف و اجرای محتوای درسی و نحوه تعامل دانش‌آموزان با آن و… همه اینها برای داشتن یک سایت کاملاً فعال که به دانشجویان شما آنچه را که برای آن هزینه کرده‌اند، می‌رساند ضروری است. برای شروع از مرحله اول – برنامه ریزی سایت  با مطالعه جایگاه، بازار و رقابت خود شروع کنید – جایگاه شما در آن کجاست، چه چیزی باید ارائه دهید، و چه تفاوتی با بقیه دارید… همه این اطلاعات به شما کمک می کند تا موقعیتی معتبر و منحصر به فرد ایجاد کنید. در سایت آموزش الکترونیکی خود پیاده سازی کنید.

همانطور که در بالا ذکر کردم، سایت شما باید روی بازدید کننده، شرکت کننده و دانش آموز شما متمرکز باشد. تنها در این صورت مثمر ثمر خواهد بود و نتایجی را که از آن انتظار دارید به ارمغان می آورد.

مخاطبان و اهداف خود را مشخص کنید

در مرحله بعد ببینید مخاطبان شما به چه چیزی نیاز دارند، چالش های آنها چیست و چگونه می توانید به آنها رسیدگی کنید؟ چگونه زندگی آنها را بهبود می دهید، آنها را از نقطه A به B می رسانید، چرا آنها باید شما را انتخاب کنند؟

 هرچه بیشتر مخاطبان هدف خود، نکات دردناک، خواسته ها و نیازهای آنها و اولویت های یادگیری را بشناسید ؛ تنظیم دوره یا دوره های خود و همچنین تمام مطالب بازاریابی برای آنها آسان تر می شود. به طور مفصل توضیح دهید که چگونه درس های شما به آنها کمک می کند، به نقاط درد نهایی آنها می پردازد و نشان می دهد که دوره شما در احیای آنها چه می کند. 

در مورد اهداف، این بستگی به اهداف خاص شما و نوع کسب و کار یادگیری شما دارد. از آموزش با کیفیت و بهبود سبک یادگیری گرفته تا افزایش مشارکت و ثبت‌نام، تا درآمد بهبود یافته، شناخت برند، دسترسی گسترده‌تر این ها به تلاش های شما کمک می کند تا به نتیجه مطلوب برسید. ناگفته نماند اهداف واضح به اندازه گیری پیشرفت کمک می کند، به شما امکان می دهد عملکرد خود را ردیابی کنید و استراتژی های خود را بر اساس آن تنظیم کنید. در این مورد کمی بعد بحث خواهم کرد.

قالب و افزونه های وردپرس مناسب را انتخاب کنید

هنگامی که موقعیت، مخاطبان هدف و اهداف خود را مشخص کردید، زمان آن فرا می رسد که تصمیم بگیرید می خواهید سایت آموزش الکترونیکی شما چگونه باشد. همچنین، زمان آن رسیده است که تمام ویژگی ها و ابزارهای لازم را برای کمک به یادگیری دانش آموزان خود تعریف کنید. سایت های زیادی هستند  که تم   LMS و آموزش آنلاین را برای انتخاب ارائه می دهد. تم های LMS (سیستم مدیریت یادگیری) آنهایی هستند که به ویژه برای دوره های آنلاین، آموزش و تدریس ساخته شده اند، بنابراین با انتخاب هر یک از آنها، از جذاب و حرفه ای بودن سایت آموزش الکترونیکی خود مطمئن خواهید شد. علاوه بر این، این نوع تم های وردپرس با یک هدف طراحی شده اند: ارائه ارزش نهایی برای شرکت کننده، که بلافاصله شما را به یک شروع خوب می برد. علاوه بر این، تم‌های ممتاز LMS وردپرس نیز وجود دارد.

در مورد افزونه ها، بیش از 300 افزونه رایگان برای انتخاب در وردپرس نیز وجود دارد . اساساً، این افزونه ها به شما کمک می کنند تا سایت های آموزش الکترونیکی متناسب با وردپرس را توسعه دهید و در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند. آنها در ایجاد، مدیریت و به اشتراک گذاری محتوای دوره با شرکت کنندگان شما کمک می کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوای دوره خود را ایجاد کنید، LMS را راه اندازی کنید و اجازه دهید افزونه بر اساس ورودی های شما، بقیه موارد را انجام دهد. درس‌های قابل هضم، آزمون‌ها، گواهی‌ها، پرداخت‌ها و نظارت بر پیشرفت به دلیل این افزونه‌های آموزش الکترونیکی مفید قابل مدیریت هستند. خودتان در مخزن ببینید، یا نیازها و ترجیحات خود را در نظرات به ما اطلاع دهید، و خواهید دید که چگونه می توانیم کمک کنیم!

استراتژی محتوا و محتوای دوره را توسعه دهید

برای اینکه یک دوره آنلاین موفق داشته باشید، باید یک استراتژی مستحکم تعیین کنید که شامل اهداف و قالب دوره، تکنیک های یادگیری فعال خاص، پشتیبانی مناسب، محتوای مرتبط، و سایر موارد قابل ارائه، و همیشه نوعی احساس موفقیت یا تحول باشد. گواهی، دیپلم یا سایر انواع تصدیق. افرادی که آموزش الکترونیکی را انتخاب می کنند به دلایل متعددی این کار را انجام می دهند. دوره‌های آنلاین انعطاف‌پذیرتر، شخصی‌شده‌تر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و آسان‌تر هستند. برای توجیه آن، چنین دوره ای و محتوای آن را متناسب با آن الزامات ایجاد کنید.

اهداف دوره به شما کمک می کند محتوا را طوری ساختار دهید که به بهترین وجه با شرکت کنندگان شما مطابقت داشته باشد. در مورد قالب دوره، تصمیم بگیرید که از کدام نوع محتوا برای توضیح بهتر برنامه درسی خود استفاده کنید. فقط به متن نچسبید. از فیلم ها، فایل های صوتی، آزمون ها، نظرسنجی ها و سایر عناصر تعاملی که می توانید با افزونه های اختصاصی ذکر شده در بالا بسازید، استفاده کنید.

محتوای دوره باید جذاب، آموزنده، و تعاملی باشد. برای نشان دادن مفاهیم و ارزشمندتر کردن آنها برای دانش‌آموزان، آن را با مثال‌های مرتبط و هم‌زمان (در صورت لزوم) پر کنید. و مطمئن شوید که آن را به بخش‌هایی تقسیم می‌کنید که به راحتی درگیر می‌شوند تا افراد بتوانند راحت‌تر در مطالب دوره پیمایش و هضم کنند. علاوه بر این، مطمئن شوید که همه بخش ها دارای نوعی گزینه بازخورد و یک بخش نظر هستند. تماس و تعامل انسانی به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند تا در مسیر خود باقی بمانند.

در نهایت، مطمئن شوید که تمام محتوای دوره به راحتی قابل پیمایش است . این چیزی است که وردپرس به آن معروف است: تقسیم محتوا با دسته‌ها و برچسب‌ها برای تعامل، مدیریت و ناوبری آسان. وقتی افراد دوره‌ها را به تنهایی و با سرعت پیمایش می کنند، رضایت بیشتری خواهند داشت.

با پیروی از این شیوه ها برای ایجاد و سازماندهی محتوای دوره، یک دوره آموزش الکترونیکی جذاب و موثر ایجاد می کنید که نیازهای مخاطبان شما را برآورده می کند و شما نیز به اهدافتان می رسید.

برای مطالعه بیشتر مقاله استراتژی محتوا در 6 مرحله  را بررسی فرمایید.

سایت آموزشی در وردپرس

نکته طلایی: توزیع و تبلیغ

داشتن یک دوره آنلاین چیز خوبی است. فقط، ساختن یک برنامه درسی، قرار دادن آن بر روی یک پلت فرم آموزش الکترونیکی وردپرس و پر کردن آن با محتوای (بهینه شده) کافی نیست. برای حضور آنلاین قوی و فروش موفق ، باید آن را نیز بازاریابی کنید . 

اینجاست که قدرت SEO، رسانه های اجتماعی، SEM و تبلیغات گوگل به کار می آید. بسته به بودجه، زمان و دانش خود، یک برنامه توزیع و ارتقاء ایجاد کنید که به شما کمک کندسریعتر و موثرتر به مخاطبان مورد نظر خود برسید.

رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی به ایجاد یک جامعه وفادار کمک می‌کنند، تبلیغات گوگل و رسانه‌های اجتماعی به دریافت پیام و پیشنهاد شما به مخاطبان هدفتان کمک می‌کنند، و به طور کلی، این تاکتیک‌ها برای استراتژی کلی کسب‌وکار یادگیری الکترونیکی ضروری هستند. 

طرح مذکور باید شامل موارد زیر باشد:

 • تاکتیک های پیش فروش (رایگان، وبینارها…)
 • پیشنهادات زودرس (تخفیف، پیشنهادات ارزش اضافی…)
 • کانال های توزیع (رسانه های اجتماعی خاص، پادکست ها، وبلاگ های مهمان…)
 • محتوا و تاکتیک های تبلیغاتی (پیشنهادات ویژه، محتوای ارجاع، تبلیغات پولی…)
 • محتوای مبتنی بر ارزش (محتوای آموزشی، اطلاعاتی، کاربردی و…)
 • پیشنهادات مشارکت (بازاریابی وابسته، بازاریابی تأثیرگذار، سایت ها و پورتال های خاص، رسانه های آنلاین …)

نتیجه گیری

با استراتژی ها و ابزارهای مناسب، ایجاد یک سایت وردپرس برای آموزش الکترونیکی بسیار آسان و سریع است. 

ذهن خود را به هدف معطوف کنید، یک طرح ساختاری ایجاد کنید و مراحل ما را دنبال کنید تا ایده خود را به حرکت درآورید و موفق شوید. با استفاده از وردپرس برای ایجاد پلتفرم دوره آنلاین خود، می توانید یک تجربه یادگیری یکپارچه برای شرکت کنندگان خود ایجاد کنید و ترافیک را به سایت خود هدایت کنید. و اجرای این بهترین شیوه ها را برای دستیابی به موفقیت در این بازار روز افزون یادگیری الکترونیکی در نظر بگیرید.

5 1 رای
امتیاز مقاله
guest
0 کامنت
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x